ПРИМЕНА ЗА ДИВОРЦА?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/ /
Пријавување за развод
/

Пријавување за развод

Дали сакате да аплицирате за развод? Тогаш ви треба адвокат за законско решавање на вашиот развод. Law & More е подготвена да ви помогне.

Брзо мени

Штом вие и вашиот партнер се разведете, се појавуваат важни прашања.

 • Кои работи се вклучени во разводот?
 • Кој ќе продолжи да живее дома, а кој ќе ја напушти куќата или ќе се продаде?
 • Како е уредена грижата за вашето дете (децата)?
 • Што е договорено за исплата на алиментација за дете и партнер?
 • И какви договори склучувате за распределбата на вашиот имот?

Дали ви треба правна помош во решавањето на вашиот развод, изготвувањето договор за развод и план за родителство? Law & More ќе ви помогне да го завршите разводот. Нашите адвокати имаат специјализирано знаење од областа на семејното право. Ние ќе ви помогнеме доколку сакате да поднесете барање за развод или ако вие и партнерот сакате да го договорите разводот со заедничка согласност.

Ајлин Селамет

Ајлин Селамет

АДВОКАТ

aylin.selamet@lawandmore.nl

Имате потреба од адвокат за развод?

Секој бизнис е единствен. Затоа ќе добиете правен совет кој е директно релевантен за вашиот бизнис.

Разводот е тежок период. Ние ви помагаме во текот на целиот процес.

Седнуваме со вас да смислиме стратегија.

Liveивејте одделно

Liveивејте одделно

Нашите корпоративни адвокати можат да ги проценат договорите и да даваат совети за нив.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Развод во меѓусебна консултација

Ако вие и вашиот партнер сте во можност да се консултираме заедно и да постигнеме договори заедно, ние ќе ви помогнеме вас и вашиот партнер во договорите со јасни договори за време на состаноците во нашата канцеларија. Откако ќе се постигнат договори за разводот, ние гарантираме дека тие точно се евидентираат во договорот за развод и можниот план за родителство. Откако спогодбата за развод е изготвена и потпишана од вас и вашиот партнер, постапката за развод често може да се заврши брзо.

Едностран развод

За жал, тензијата меѓу поранешните партнери понекогаш е превисока, така што веќе не е реално да се одржат меѓусебни консултации и да се постигнат заеднички договори. Тогаш можете да дојдете кај нас за професионална помош на адвокат за развод кој ќе преговара за сите правни аспекти за вас. Наша цел е да го постигнеме најдобриот можен резултат за вас. Притоа, внимателно го разгледуваме секој правен аспект. Заветот за развод и родителскиот план претставуваат основа за вашата иднина и иднината на вашето дете (ren). Затоа е многу важно да се размислува за содржината на овие документи заедно со а Law & More адвокат. На овој начин можете да бидете сигурни дека сите договори ќе бидат ставени на хартија на правно правилен начин.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати за развод се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Договор за развод

Договор за развод, што значи тоа? Договор за развод е писмен договор помеѓу вас и вашиот партнер. Заветот ги содржи сите договори, меѓу другото, за алиментација на партнер, дистрибуција на работи за домаќинството, брачен дом, пензија и распределба на заштедите. .

План за родители

Дали имате малолетни деца? Ако е така, задолжително е да се изготви план за родителство. Заветот за развод и родителскиот план се и дел од петицијата да аплицираат за развод. Во план за родители, се склучуваат договори за животната состојба на децата, распределбата на празниците, договорите во врска со воспитувањето и аранжманите за посета. Ние ќе ви помогнеме да ги склучите и снимате договорите. Ние, исто така, направиме пресметка за алиментација кај децата.

Пријавување за разводСледниве компоненти се задолжителни:

 • поделба на сите задачи за грижа и воспитување;
 • договори за начинот на кој меѓусебно се информирате за децата;
 • износот и периодот на алиментацијата што вие или вашиот партнер ќе ја платите за воспитување на децата;
 • договори за тоа кој плаќа посебни трошоци, како што се кампување викенди во спортскиот клуб.

Покрај задолжителните компоненти, паметно е да склучувате договори за теми за кои вие и вашиот партнер сметате дека се важни. Може да размислите за следниве договори:

 • договори за избор на училиште, медицински третман и штедни сметки;
 • правила, на пример за времето на спиење и казнувањето;
 • контакт со семејството, како баби и дедовци, баби, чичковци и тетки.

Развод со деца

Аплицирањето за развод не само што има големо влијание врз животот на вас и вашиот партнер, туку и на оние на вашето дете (ren). Разводот ќе резултира со тоа што вашиот партнер ќе стане вашиот поранешен партнер. Сепак, тоа не значи дека вашиот поранешен партнер ќе стане и поранешен родител. Да се ​​работи со вашиот поранешен партнер за време и по разводот, треба многу напор. Сепак, родителите што соработуваат се многу важни за благосостојбата на децата. Ниту еден контакт или влошениот контакт со еден од родителите не може да има сериозни негативни последици за дете. Без разлика дали имате мали или постари деца, важно е нивните интереси да бидат земени во предвид во процесот на развод ..

За да се осигурате дека вашите деца страдаат што е можно помалку од разводот, важно е да направите јасни договори. Ние ви даваме правни совети и преговараме во ваше име.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.