Постојат многу ситуации во кои кривичното право игра улога во нашите животи. Затоа, честопати се среќаваме случајно. На пример, можете да размислите за ситуацијата во која пиевте премногу пијалоци и решивте да возите. Ако сте уапсени по проверка на алкохол, имате проблем. Во тој случај можете да бидете казнети со казна или дури и да добиете покана.

ПОТРЕБНО КРИВИЧЕН ПРАВОД?
КОНТАКТ LAW & MORE

Контактирајте не

Кривичен адвокат

Постојат многу ситуации во кои кривичното право игра улога во нашите животи. Затоа, честопати се среќаваме случајно. На пример, можете да размислите за ситуацијата во која пиевте премногу пијалоци и решивте да возите. Ако сте уапсени по проверка на алкохол, имате проблем. Во тој случај можете да бидете казнети со казна или дури и да добиете покана. Друга вообичаена состојба е дека поради незнаење или негрижа патничките торби содржат забранети артикли што се земаат од одмор, стока или средства што се означени неправилно. Без оглед на причината, последиците од овие дела можат да бидат сериозни, а казнените казни можат да достигнат до износ од 8,200 ЕУР.

Брзо мени

Како претприемач или директор на компанија, може да наидете на кривично право како резултат на вашата деловна позиција. Ова може да биде случај, по верификација од надлежните органи, вашата компанија е осомничена за измама или невообичаени трансакции. Исто така, учеството во деловниот свет може не знаејќи да доведе до економско кршење или кршење на законодавството за животна средина што може да важи за вашата деловна активност. Ваквите активности можат да имаат сериозни последици за вашата компанија и да доведат до многу високи казни. Дали се наоѓате во ваква ситуација или ви требаат повеќе информации? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со криминалните адвокати на Law & More.

Ајлин Селамет

Ајлин Селамет

Адвокат

 Јавете се на +31 (0) 40 369 06 80

Зошто да изберете Law & More?

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти нè препорачуваат и дека ние сме просечно оценети со 9.4

„Ефикасната работа
го направи прифатлива за мојата
мала компанија. Јас силно ќе
препорачуваме Law & More
на која било компанија во
Холандија."

Victртва на кривично право

Исто така, може да се случи да бидете соочени со кривичното право од перспектива на „жртвата“. Деновиве правиме повеќе набавки преку Интернет. Обично се оди добро и го добивате нарачаното. За жал, понекогаш тоа оди наопаку: сте платиле многу пари за одредени работи како што се телефон или лаптоп, но продавачот никогаш не ја доставил стоката и нема намера да го стори тоа. На крајот на краиштата, ако сакате да информирате каде се вашите работи, продавачот никаде го нема. Во тој случај може да бидете жртва на измами за криминал.

Во околности во кои случајно се соочувате со кривично право, препорачливо е да се јавите кај експерт адвокат кај Law & More. Секој настан во контекст на кривичното право може да биде драстичен и дејствијата во кривичната постапка можат брзо да следат едни со други. На Law & More разбираме дека кривичните законски акти можат да имаат големо влијание врз вашиот живот и затоа се фокусираме на решавање на проблемот на клиентот брзо и ефикасно. Кривичните адвокати на Law & More со задоволство ви нудиме правна поддршка во областите на:

• кривично право во сообраќајот;
• измама;
• Корпоративно кривично право;
• Измама.

Стручноста на адвокатите за кривично право на Law & More

Сообраќај

Закон за сообраќај

Дали сте обвинети за возење под дејство на алкохол или дрога? Побарајте правна помош.

Измама

Измама

Дали сте обвинети за измама?
Можеме да ве советуваме

Корпоративно кривично право

Корпоративно кривично право

Дали ризикувате прашања поврзани со кривичното право?
Можеме да ви помогнеме

Измама

Измама

Дали ве измамиле?
Започнете правна постапка

Закон за сообраќај

Како возач на возило, мора да се воздржите од опасно однесување. Ваквото однесување е често случај кога постои потрошувачка на алкохол во сообраќајот. Луѓето редовно се возат зад воланот на автомобилот откако премногу пиеја. Дали сте уапсени по проверка на алкохол или добивате казна или покана? Тогаш е паметно да си обезбедите експертски адвокат. На крајот на краиштата, возењето под дејство на алкохол се казнува со строги казни што можат да траат до три месеци затвор или казна од 8,300 евра и може дури и да добиете возачка суспензија. Сепак, можно е за време на сослушувањата или за време на проверката на алкохол, полицијата и судските органи ги кршат правилата. Може да биде случај дека тестот за алкохол не обезбеди валиден доказ и може да се реши до апсолуција. Во некои случаи, казната или возачката суспензија не важи. Law & More има стручни адвокати од областа на сообраќајното кривично право кои се среќни што ви даваат совети или ви помагаат во постапките. Можете да најдете повеќе информации за опасното однесување во сообраќајот и пијан возење на нашата веб-страница за сообраќај.

Измама

Кога патувате во Холандија, минувате обичаи. Во тоа време, не ви е дозволено да носите забранета стока. Ако тоа не е случај или ако царинските органи пронајдат забранета стока како резултат на вашето незнаење или невнимание, може да следи кривична санкција. Земјата на потекло или вашата националност нема влијание врз ова прашање. Најверојатно и најчеста санкција е парична казна. Ако сте добиле парична казна и не се согласувате, можете да се спротивставите на ова во холандската јавна обвинителска служба во рок од две недели. Ако веднаш ја платите глобата, исто така правите потврда за долг. Ова е причината зошто е важно прво да се консултирате со адвокат за вашата состојба. Нашиот тим на адвокати се здобива со стручно знаење и може да ве советува и да ве води во секоја постапка. Дали ви треба помош или имате други прашања? Ве молиме контактирајте со Law & More. Можете да најдете повеќе информации за ризиците и последиците од земање забранета стока на нашиот блог: „Холандска царина“.

Сликата на кривично правоКорпоративно кривично право

Денес компаниите се повеќе се соочуваат со кривичното право. На пример, може да се случи вашата компанија да биде осомничена за правење неправилни даночни пријави или за кршење на регулативите за животната средина. Ваквите работи се сложени и можат да доведат до далекусежни последици, како лични, така и деловни. Во ваква состојба, важно е брзо да се консултирате со адвокат. Стручен адвокат не само што ќе ги посочи вашите должности, како што е должноста да доставувате информации до даночните власти, туку и да осигурате дека правата што вие (како компанија) ги имате, како што е правото да молчите, не се повредени. Дали се занимавате со кривично право како компанија и сакате совет или правна помош во вашата ситуација? Можете да сметате на Law & More. Нашите специјалисти имаат професионален пристап и знаат како можат понатаму да ви помогнат.

Измама

Под одредени околности може да се чувствувате измамени, на пример кога сте купиле стока на Интернет, платиле многу пари за тоа и никогаш не сте добиле, без правни карактеристики на кривична измама. За да може да се каже дека измамата е кривична во правна смисла, мора да има невистини или лаги што продавачот ги користи за да продаде нешто. Измамата е правно опишана како придвижување на друго лице за испорака на пари и добра, без намера да испорача нешто за возврат. Curубопитни што можеме да направиме за вас? Контактирајте ги нашите адвокати. Law & MoreАдвокатите имаат личен пристап и можат да ја проценат вашата ситуација и вашите опции.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска фирма во Ајндховен?
Потоа, контактирајте не на телефон +31 (0) 40 369 06 80 на е-пошта на stuur een:

господин Том Меевис, застапник во Law & More - [заштитена по е-пошта]
г-дин Максим Ходак, застапник на & More - [заштитена по е-пошта]

Контакт-портокал

Law & More B.V.