ВИ ПОТРЕБА ОД АДВОКАТ ЗА УСОГЛАСУВАЊЕ?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок од 08:00 до 22:00 часот, а за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и смислуваат соодветен план за акција
Добра и брза комуникација

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти нè препорачуваат и дека ние сме просечно оценети со 9.4

/
Адвокат за усогласеност
/

Адвокат за усогласеност

Брзо мени

Во денешното општество, важноста на усогласеноста стана сè поважна. Усогласеноста е изведена од англискиот глагол „усогласување“ и значи „усогласување или почитување“. Од правна гледна точка, усогласеност значи усогласување со важечките закони и регулативи. Ова е многу важно за секоја компанија и институција. Доколку не се почитуваат важечките закони и прописи, владата може да изрече мерки. Ова варира од административна парична казна или плаќање казна до одземање на лиценца или започнување на кривична истрага. Иако усогласеноста може да се однесува на сите постојни закони и прописи, во последниве години усогласеноста главно играше улога во финансиското право и законот за приватност.

Закон за приватност

Усогласеноста во рамките на законот за приватност стана се поважна во последниве години. Ова главно се должи на Општата регулатива за заштита на податоците (GDPR), која стапи во сила на 25 година. Од оваа регулатива, институциите треба да ги почитуваат построгите правила и граѓаните да имаат повеќе права во однос на нивните лични податоци. Накратко, БДПР се применува кога личните податоци се обработуваат од една организација.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Личните податоци се однесуваат на какви било информации што се однесуваат на идентификувано или идентификувано физичко лице. Ова значи дека оваа информација или се однесува директно на некого или може да се пронајде директно до таа личност. Скоро секоја организација треба да се занимава со обработка на лични податоци. Ова е веќе случај, на пример, кога администрацијата на платен список е обработена или кога се чуваат податоците за клиентите. Ова е затоа што обработката на лични податоци се однесува и на клиентите и на персоналот на компанијата. Исто така, обврската да се усогласат со GDPR се однесува на компаниите, како и на социјалните институции како што се спортски клубови или фондации.

Што велат клиентите за нас

Многу пријателска услуга за клиентите и совршено водство!

Г-дин Меевис ми помогна во случај со законот за вработување. Тој го направи тоа, заедно со неговата помошничка Јара, со голем професионализам и интегритет. Покрај неговите квалитети како професионален правник, тој во секое време остана рамноправен, човек со душа, што даваше топло и безбедно чувство. Влегов во неговата канцеларија со рацете во коса, г-дин Меевис веднаш ми даде чувство дека можам да ја пуштам косата и тој ќе преземе од тој момент, неговите зборови станаа дела, а ветувањата се одржаа. Најмногу ми се допаѓа директниот контакт, без разлика на ден/време, тој беше таму кога ми требаше! Топер! Фала Том!

Nora

Eindhoven

10

одличен

Ајлин е една од најдобрите адвокати за развод, која секогаш е достапна и дава одговори со детали. Иако моравме да управуваме со нашиот процес од различни земји, не се соочивме со никакви тешкотии. Таа го водеше нашиот процес многу брзо и непречено.

Езги Балик

Харлем

10

Добра работа Ајлин

Многу професионален и секогаш биди ефикасен во комуникациите. Добро сторено!

Мартин

Лелистад

10

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

Мике

Hoogeloon

10

Одличен резултат и пријатна соработка

Му го претставив мојот случај LAW and More и беше помогнато брзо, љубезно и пред се ефективно. Јас сум многу задоволен од резултатот.

Sabine

Eindhoven

10

Многу добро се справувам со мојот случај

Би сакал многу да и се заблагодарам на Ајлин за нејзините напори. Многу сме задоволни од исходот. Клиентот е секогаш централен со неа и ни беше многу добро помогнато. Познава и многу добра комуникација. Навистина ја препорачувам оваа канцеларија!

Сахин Кара

Велдовен

10

Правно задоволен од дадените услуги

Мојата ситуација беше решена на начин што можам само да кажам дека резултатот е таков каков што посакував да биде. Ми беше помогнато на мое задоволство и начинот на кој постапи Ајлин може да се опише како точен, транспарентен и одлучен.

Арсалан

Миерло

10

Сè добро средено

Од самиот почеток имавме добар клик со адвокатката, таа ни помогна да одиме на вистинскиот пат и ги отстрани можните неизвесности. Таа беше јасна и народна личност која ја доживеавме како многу пријатна. Таа јасно ги кажа информациите и преку неа точно знаевме што да правиме и што да очекуваме. Многу пријатно искуство со Law and more, но особено со адвокатот со кој имавме контакт.

Вера

Хелмонд

10

Многу упатени и пријателски расположени луѓе

Многу одлична и професионална (правна) услуга. Комуницирајте со истото функционирање на генерирањето на енергијата. Ик бен гехолпен врата др. Том Мевис во мв. Ајлин Селамет. Накратко, имав добро искуство со оваа канцеларија.

Мехмет

Eindhoven

10

Велики

Многу дружељубиви луѓе и многу добра услуга… не можам да кажам поинаку дека е супер помогнато. Доколку се случи, дефинитивно ќе се вратам.

Jacky

Бри

10

Нашите адвокати за усогласеност се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Обемот на ГДПР затоа е многу далекусежен. Органот за лични податоци е супервизорска организација во однос на усогласеноста со GDPR. Ако една организација не е во согласност, органот за лични податоци може да изрече казни, меѓу другото. Овие казни можат да издвојуваат во илјадници евра. Затоа, усогласеноста со GDPR е важна за секоја организација.

нашите услуги

Тимот на Law & More гарантира дека сте во согласност со сите закони и регулативи. Нашите специјалисти се нурнати во вашата организација, испитаат кои закони и регулативи се применуваат за вашата организација и потоа изготвуваат план за да се осигурате дека ги почитувате овие правила на сите фронтови. Покрај тоа, нашите специјалисти исто така можат да дејствуваат како менаџери за усогласеност за вас. Не само што е неопходно да се осигурате дека ги почитувате важечките правила и регулативи, исто така е важно да продолжите да ги почитувате законите и регулативите што брзо се менуваат. Law & More внимателно ги следи сите случувања и веднаш одговара на нив. Како резултат, можеме да гарантираме дека вашата организација е и ќе остане согласна во иднина.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.