ПОТРЕБА ОД ГРАЃАНСКИ АДВОКАТ?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Граѓанско право
/

Граѓанско право

Граѓанското право е чадор поим за сите области на правото каде што има конфликт меѓу граѓаните, меѓу граѓаните и бизнисите и меѓу бизнисите. Граѓанското право е познато и како граѓанско право. Граѓанското право за возврат може да се подели на многу различни области на правото. Примерите вклучуваат имотно право, закон за вработување закон за семејство.

Стоковно право

Правото за сопственост ги регулира прашањата што се однесуваат на имотот на лицето. Навистина, имотното право е дел од имотното право. Правото на сопственост се занимава со прашања во врска со сопственоста и контролата на стоките. Под сопственост се подразбираат сите ствари и имотни права. Со имотните права, можете да смислите банкарска сметка. Стоките, од друга страна, се сите предмети што човекот може да ги допре. Со стварите, тогаш се прави разлика помеѓу движен и недвижен имот. Недвижен имот е земјиштето, зградите и работите поврзани со земјиштето. Сè друго спаѓа во категоријата движен имот, на пример автомобил.

Дали имате спор околу тоа кој е сопственик на парче земја? Дали сакате да воспоставите право на залог на хипотека? Или сакате да знаете кога легално поседувате автомобил? Нашите адвокати со задоволство ќе ви помогнат кога ќе имате проблем во врска со правото на сопственост

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Закон за вработување

Закон за вработување е огромна област на правото. Правата и обврските се регулирани во договорите за вработување, прописите за вработување, колективните договори, законите и судската пракса. Дополнително, прашањата од законот за вработување може да имаат далекусежни последици за работодавците, вработените или дури и за двете. Затоа е важно да побарате помош од специјализиран и искусен адвокат за вработување. На крајот на краиштата, добриот правен совет однапред може да биде одлучувачки за во иднина. За жал, конфликтите не можат секогаш да се избегнат, на пример во случај на отпуштање, реорганизација или боледување. Таквата ситуација е многу непријатна и емотивна и може значително да го наруши работниот однос помеѓу работодавачот и работникот. Доколку страдате од конфликт за вработување, Law & More со задоволство ќе ви помогне да ги преземете вистинските чекори. Заедно ќе го бараме и најдеме вистинското решение. Адвокатите за вработување во Law & More се стручни и во тек со актуелното законодавство и судската пракса.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите граѓански адвокати се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Семејно право

Семејно право се занимава со сè што се случува или треба да се случи во вашето семејство. Најчестото правно прашање во практиката на семејното право е разводот. Освен развод, можете да размислувате и за признавање на вашето дете, негирање на родителството, добивање старателство над вашите деца или процес на посвојување, на пример. Сето тоа се прашања кои треба правилно да се средат за да не наидете на проблеми подоцна. Дали барате адвокатска канцеларија специјализирана за семејно право? Тогаш сте дошле на вистинското место. Law & More ви нуди правна помош во областа на семејното право. Нашите адвокати за семејно право се на ваша услуга со лични совети.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.