ПРАШАА ЗА ВАШАТА ПРАВНА ПОСИЦИЈА?
СЕГА САМО САНОТ!

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Скенирање на случаи
/

Скенирање на случаи

Дали си приватна личност? Дали ви треба правен совет и дали сакате да добиете јасен увид во вашата правна позиција? Тогаш сте на вистинското место. Law & More нуди можност за правен совет со Скенирање на случаи. Ова е истрага за позадината на прашањето доставено до нас од вас. Објаснува што е веќе договорено или што сè уште треба да се, каде интересни места се наоѓаат и кои решенија се можни Секоја задача е самостојна и му се дава соодветен пристап. Многу е корисно за вашата правна позиција да ја испита експерт.

Како работи?

Вие поднесувате барање за Скенирање на случаи користејќи формулар за апликација преку Интернет. Откако ќе го примиме барањето, ќе ве контактираме по телефон. По взаемна согласност и потпишување на договорот за доделување, ќе започнеме со Скенирање на случај. Врз основа на релевантни факти и правни извори, правната состојба и ризиците ќе бидат соодветно анализирани. После анализата, ние формираме писмен совет, во кој нашите размислувања даваат увид во тоа како се формирал советот. Ова ги разгледува можностите и ја проценува стапката на успех. Исходот од Скенирањето на случајот резултира во извештај од 2 до 4 страници. Овој совет е напишан на разбирлив јазик, практично остварлив и директно применлив. Врз основа на Скенирање на случај, можете да одредите кои активности сакате да ги преземете и какви ризици сакате да ги елиминирате или ограничите што е можно повеќе.

Law & More не е должен да достави барање за Скенирање на предмети. Во некои ситуации, ние може да одбиеме да извршиме Скенирање на случаи, на пример, ако тоа не е во рамките на нашите услуги.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

Чекор-по-чекор план: скенирање во рок од една недела

Law and More

Назначување за прифаќање

По инвентарот, ќе ве контактираме преку телефон. Почнуваме да работиме на скенирање преку договор. Law & More не е должен да го одобри секое барање за Скенирање на случај.

Law and More

Анализира

Ситуацијата ќе биде мапирана врз основа на релевантни факти и правни извори и ќе добиете советодавен извештај.

Law and More

Советодавен извештај

Вашата правна позиција е разработена со јасни аргументи со помош на советодавен извештај. Овој совет е практичен и веднаш применлив.

Law and More

Активности за следење

Врз основа на скенирањето, можете да одредите кои дејства сакате да ги преземете. Можеме да ве водиме и во процесот на следење.

„Контактот со Law & More беше исклучително позитивен и многу професионален од самиот почеток “

Цена

Скенирањето на случаи има фиксна стапка, јасен предлог и потврда за нарачката. Вие точно ја знаете цената на активностите што Law & More настапува за вас. Надоместокот за Скенирање на случај е 750 € на час без ДДВ 21%.

Те молам забележи! Law & More не е член на Советот за правна помош, тоа значи дека немате опција да примате субвенционирана правна помош.

За посложено или пошироко скенирање, важи дополнителен надомест. Се разбира, стапката ќе биде договорена со вас однапред.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Следен чекор

Ние сме среќни да ви помогнеме во примената на советите и да ви помогнеме да ги преземете потребните активности. Се разбира, вие не сте обврзани да преземете понатамошен чекор како резултат на Скенирање на случајот. Можните активности за следење што произлегуваат од Скенирањето на случајот - доколку сакате - ќе бидат утврдени во последователна задача.

Конечно

Забележете дека Скенирањето на случајот е само за индикативни цели, од тоа не може да се бараат никакви права. Нашите општи услови се применуваат за нашите услуги.

Ако сте претприемач и имате правно прашање, со задоволство ќе ви помогнеме во друга форма на услуга. Имате било какви прашања? Ве молиме контактирајте со адвокатите на Law & More.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.