ВИ ПОТРЕБА ОД ДЕЛОВЕН АДВОКАТ?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок од 08:00 до 22:00 часот, а за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и смислуваат соодветен план за акција
Добра и брза комуникација

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти нè препорачуваат и дека ние сме просечно оценети со 9.4

/
Деловен адвокат
/

Деловен адвокат

Дали сакате да основате претпријатие? Или веќе сте претприемач? Ако е така, тогаш несомнено ќе мора да се справите со деловното право. Веќе во моментот на формирање на претпријатие, ќе мора да се справите со прашањето која форма на компанијата е најпогодна. Исто така, треба да се подготват сите видови договори. Со текот на годините, многу може да се сменат и во компанијата. Формата на компанијата можеби не е повеќе погодна. Може да се појават конфликти помеѓу акционерите или меѓу соработниците. Или можеби вашето претпријатие повеќе не поседува доволно ликвидни средства. Law & More е специјалист од областа на холандското деловно право. Од моментот на основање до моментот на ликвидација на компанијата, можеме да ви обезбедиме правни и фискални совети.

Брзо мени

Закон за правни лица

Ние во Law & More може да ви помогне при изборот на точната форма на компанијата. Може да се направи разлика помеѓу формите со правно лице и формите без правно лице. Ако претпријатието поседува правно лице, може да учествува во правни трансакции исто како физички лица. Во тој случај, вашата компанија е во состојба да склучи договори, да поседува имот и долгови и може да биде одговорен.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

Нашите корпоративни адвокати се подготвени за вас

Law and More

Правна поддршка од наменска линија

Секој бизнис е единствен. Затоа ќе добиете правен совет кој е директно релевантен за вашиот бизнис.

Law and More

Можеме да водиме судски спор за вас

Доколку дојде до тоа, можеме да водиме судски спор за вас. Контактирајте не за условите.

Law and More

Ние сме ваш спаринг партнер

Седнуваме со вас да смислиме стратегија.

Law and More

Проценка на договори

Нашите корпоративни адвокати можат да ги проценат договорите и да даваат совети за нив.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Управување со корпорацијата

Кога сакате да управувате со корпорација, треба да изберете форма на компанија. Која правна форма е соодветна зависи од различни фактори, како што се барањата за вградување, правно лице, заедничка и повеќе одговорности и евентуално преносливост на акции. А, што ако некој од партнерите на општо партнерство (VOF) сака да ја напушти компанијата? А што е со Flex-BV? Овие субјекти се регулирани со закон за трговски друштва. Многу работи можат однапред да се договорат договорно. Затоа е препорачливо да се вклучат услугите на корпоративниот адвокат пред да се основа компанијата.

Соработка

Дали сте како компанија имате намера да соработувате со други компании со цел да ја зачувате вашата позиција на пазарот? Или, напротив, со планот за влез на нов пазар? Ако сакате да формирате стратешки сојуз, можеме да ве советуваме за ризиците и придобивките. Покрај тоа, можеме заедно да откриеме кои форми на соработка се соодветни.

Што велат клиентите за нас

Многу пријателска услуга за клиентите и совршено водство!

Г-дин Меевис ми помогна во случај со законот за вработување. Тој го направи тоа, заедно со неговата помошничка Јара, со голем професионализам и интегритет. Покрај неговите квалитети како професионален правник, тој во секое време остана рамноправен, човек со душа, што даваше топло и безбедно чувство. Влегов во неговата канцеларија со рацете во коса, г-дин Меевис веднаш ми даде чувство дека можам да ја пуштам косата и тој ќе преземе од тој момент, неговите зборови станаа дела, а ветувањата се одржаа. Најмногу ми се допаѓа директниот контакт, без разлика на ден/време, тој беше таму кога ми требаше! Топер! Фала Том!

Nora

Eindhoven

10

одличен

Ајлин е една од најдобрите адвокати за развод, која секогаш е достапна и дава одговори со детали. Иако моравме да управуваме со нашиот процес од различни земји, не се соочивме со никакви тешкотии. Таа го водеше нашиот процес многу брзо и непречено.

Езги Балик

Харлем

10

Добра работа Ајлин

Многу професионален и секогаш биди ефикасен во комуникациите. Добро сторено!

Мартин

Лелистад

10

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

Мике

Hoogeloon

10

Одличен резултат и пријатна соработка

Му го претставив мојот случај LAW and More и беше помогнато брзо, љубезно и пред се ефективно. Јас сум многу задоволен од резултатот.

Sabine

Eindhoven

10

Многу добро се справувам со мојот случај

Би сакал многу да и се заблагодарам на Ајлин за нејзините напори. Многу сме задоволни од исходот. Клиентот е секогаш централен со неа и ни беше многу добро помогнато. Познава и многу добра комуникација. Навистина ја препорачувам оваа канцеларија!

Сахин Кара

Велдовен

10

Правно задоволен од дадените услуги

Мојата ситуација беше решена на начин што можам само да кажам дека резултатот е таков каков што посакував да биде. Ми беше помогнато на мое задоволство и начинот на кој постапи Ајлин може да се опише како точен, транспарентен и одлучен.

Арсалан

Миерло

10

Сè добро средено

Од самиот почеток имавме добар клик со адвокатката, таа ни помогна да одиме на вистинскиот пат и ги отстрани можните неизвесности. Таа беше јасна и народна личност која ја доживеавме како многу пријатна. Таа јасно ги кажа информациите и преку неа точно знаевме што да правиме и што да очекуваме. Многу пријатно искуство со Law and more, но особено со адвокатот со кој имавме контакт.

Вера

Хелмонд

10

Многу упатени и пријателски расположени луѓе

Многу одлична и професионална (правна) услуга. Комуницирајте со истото функционирање на генерирањето на енергијата. Ик бен гехолпен врата др. Том Мевис во мв. Ајлин Селамет. Накратко, имав добро искуство со оваа канцеларија.

Мехмет

Eindhoven

10

Велики

Многу дружељубиви луѓе и многу добра услуга… не можам да кажам поинаку дека е супер помогнато. Доколку се случи, дефинитивно ќе се вратам.

Jacky

Бри

10

Нашите деловни адвокати се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

бизнис ЗаконотСпојувања и превземања

Дали имате намера да ја споите вашата компанија со друга, затоа што сакате да го стимулирате растот на пример? Потоа, постојат три типа на спојувања: соединување на компанијата, спојување на акции и правно спојување. Кој е најпогоден за вашата компанија зависи од специфичната состојба. Law & More адвокатите можат да ве советуваат за оваа тема.

Понекогаш друга компанија може да биде заинтересирана за твојата. Може да ви понуди да му ја продадете вашата деловна активност. Ако сакате да го прифатите ова барање, тогаш можеме претходно да ви дадеме совет. Можеме и да преговараме за вас.

Ако компанијата не сака нивните акции да се продаваат и испраќачот се приближува до акционерите, ние зборуваме за непријателско преземање. Ние знаеме како да ја заштитиме вашата компанија во такви ситуации и можеме да ви помогнеме со правен совет.

Покрај тоа, од суштинско значење е да извршите соодветно внимание, особено ако вие како компанија купувате друга компанија. Вие ги сакате сите потребни информации за да направите размислен избор за спојување или стекнување.

Корпоративни адвокати на Law & More ќе ви даде убедлива правна консултација за вашата компанија. Ние го преведуваме законот во практични термини, за да може навистина да имате корист од нашите совети. Накратко, Law & More може да ви обезбеди правна помош во следниве работи:

  • основање на фирма
  • финансирање на
  • соработка меѓу компаниите
  • спојувања и превземања
  • преговарање и водење судски спор кога станува збор за конфликти меѓу акционерите и/или соработниците
  • одговорност на директорите

Без глупост менталитет

Ние сакаме креативно размислување и гледаме подалеку од правните аспекти на ситуацијата. Сè е за да се дојде до сржта на проблемот и да се справи со него во одредена материја. Поради нашиот бесмислен менталитет и долгогодишно искуство, нашите клиенти можат да сметаат на лична и ефикасна правна поддршка.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.