Во денешно време, хаштагот не е популарен само на Твитер и Инстаграм

# заблагодарен

Денес, хаштагот не е популарен само на Твитер и Инстаграм: хаштагот се повеќе се користи за воспоставување трговска марка. Во 2016 година, бројот на трговски марки со хаштаг пред него се зголеми за 64% низ целиот свет. Добар пример за ова е трговската марка на Т-мобиле '#getthanked'. Сепак, тврдењето хаштаг за трговска марка не е секогаш лесно. Хаштагот треба, на пример, директно да се поврзе со производот или услугата на барателот.

-19 05 2017-

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.