Холандија уште еднаш се докажа себеси…

Национални и меѓународни компании

Холандија уште еднаш докажа дека е добро место за размножување и за националните и за меѓународните компании, како што следува од различните бројки и резултатите од извештаите за истражувања, објавени од владата, непосредно пред новата година. Економијата црта розова слика, со постојан раст и паѓање на нивото на невработеност. Потрошувачите и деловните субјекти се сигурни. Холандија е меѓу најсреќните и најпросперитетните земји во светот. И списокот продолжува. Холандија го зазема четвртото место на листата на земји со најконкурентна економија во светот. Со оглед на иновациите, Холандија докажа дека е солиден партнер. Не само што Холандија постави курс да постигне зелена економија со која треба да се гордее, туку има и најтимулирачка деловна клима во светот.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.