Како адвокатска канцеларија лоцирана во Научниот парк во Eindhoven...

Law Firm

Како адвокатска канцеларија лоцирана во Научниот парк во Eindhoven, им придаваме голема вредност на почетните претприемачи. Како што пишувавме вчера, владата исто така ја препознава важноста на стартапите, што го потврдува и со неодамнешното објавување на списокот со промени што треба да се случат во 2017 година. Претприемачите ќе добијат шанса да ги зголемат инвестициите во своите стартапи, како сопственици на директори ( DGA's) може да се плаќа помалку. Повеќе пари ќе бидат достапни за истражување и развој. Исто така, за компаниите воопшто, има добри вести: од 1-ви јануари, странските акционери можат да го повратат преплатениот данок на дивиденда.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.