Дали сте Холанѓани и сакате да стапите во брак во странство?

Холандска личност

Многу холанѓани веројатно сонуваат за тоа: да се венчаат на убава локација во странство, можеби дури и на вашата сакана, годишна дестинација за одмор во Грција или Шпанија. Меѓутоа, кога вие - како холандска личност - сакате да стапите во брак во странство, мора да исполните многу формалности и барања и да размислите за многу прашања. На пример, дали ви е дозволено дури и да се ожените во земјата по ваш избор? Кои документи ви се потребни за да се ожените? И не заборавајте за легализација и превод. На пример, ќе ви треба официјален превод кога потврдата за брак не е на англиски, француски или германски јазик.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.