Подарете билети за концерт за промотивни цели

Билети за концерт за промотивни цели

Познато е дека скоро сите холандски радиостаници редовно им даваат билети на концерт во промотивни цели. Сепак, ова не е секогаш законско. Холандскиот комесаријат за медиуми неодамна им даде на НПО Радио 2 и 3 ФМ рап поради задникот. Причината? Јавниот радиодифузер се карактеризира со независност. Затоа, програмите на јавниот радиодифузер не треба да бидат обоени од комерцијални интереси и радиодифузерот не смее да го поттикне „повеќе од нормалното“ остварување профит на трети страни. Затоа, јавните радиодифузери можат да подарат билети за концерт само кога самите плаќале билети.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.