МАКСИМ ХОДАК

Максим Ходак

Максим Ходак е холандски адвокат со адвокат со долгогодишно меѓународно (домашно) правно искуство со посебен фокус на сервисирање клиенти од евроазиски пазари во Холандија во областа на холандското корпоративно право, холандското трговско право, меѓународното трговско право, корпоративното финансирање и спојувања и аквизиции, поставување и управување со комплексни меѓународни проекти и структури на данок / финансирање. Максим Ходак комуницира на холандски, германски, француски, англиски, руски и украински.

Максим Ходак се фокусираше на клиентите од Евроазија како одговор на зголемената потреба на ваквите клиенти да добијат длабок правен совет и поддршка во рамките на поставување операции и структурирање на средства и активности во и преку холандската надлежност.

Максим Ходак ја започна својата правна кариера во Клифорд Шанс Брисел во 2002 година. Потоа, работел како правен советник во ИНГ банка во Холандија. Во 2005 година, од него беше побарано да се приклучи на меѓународен ТВ канал како генерален советник и извршен директор на холдинг компанијата за поддршка на субјектот во неговиот меѓународен раст и проширување од Холандија. Почнувајќи од 2009 година, Максим Ходак целосно продолжи да обезбедува правни услуги на различни евроазиски клиенти во Холандија, со фокус на корпоративно и договорно право, меѓународен данок, структурирање на средства и финансирање на проекти.

Максим Ходак е магистер по право (Универзитет во Amsterdam) и диплома за постдипломско професионално образование во областа на Инвестициските финансии (EHSAL Management School, Брисел). Максим Ходак е дополнително преокупиран со континуираното холандско правно и даночно образование.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Слика на Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.