Секој треба да ја одржува Холандија дигитално безбедна

Секој треба да ја задржи Холандија дигитално безбедна, вели Cybersecurancebeeld Nederland 2017.

Многу е тешко да се замисли нашиот живот без Интернет. Го олеснува нашиот живот, но од друга страна, носи многу ризици. Технологиите се развиваат брзо и стапката на компјутерски криминал расте.

Сајбер безбедност

Дијхоф (заменик државен секретар на Недерланд) забележува во сајбер-безбедноста Неделанд 2017 дека холандската дигитална еластичност не е ажурирана Според Дијхоф, сите - владата, бизнисот и граѓанинот - се должни да ја одржат Холандија дигитално безбедна. Јавно-приватна соработка, инвестирање во знаење и истражување, создавање посебен фонд - ова се најважните области на фокус кога се зборува за сајбер безбедност.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.